Leczenie Periodontologiczne

Polega na leczeniu chorób przyzębia czyli inaczej tkanek otaczających ząb i utrzymujących go w kości (często zwanymi paradontozą). W ich skład wchodzą: dziąsła, kość wyrostka zębodołowego szczęki i żuchwy, cement korzeniowy oraz więzadła mocujące ząb w zębodole. Choroby przyzębia mogą prowadzić do rozchwiania samych zębów czego finalnym skutkiem jest jego wypadnięcie. Zaczynają się głównie od długotrwałego procesu zapalnego wywołanego przez drobnoustroje chorobotwórcze, które w naturalny sposób gromadzą się w miejscu zetknięcia dziąseł z zębami. Nieprawidłowa profilaktyka i higiena oraz leczenie zachowawcze powodują rozwój choroby, która nie leczona prowadzi do poważnych skutków. W zależności od stopnia zawansowania niezbędne są czynności w celu wyeliminowania przyczyn i ustabilizowania zębów za pomocą specjalnych szyn, lub koron lub mostów tymczasowych. W przypadkach zaawansowanych sama kuracja farmakologiczna i wzmocnienie zębów szyną czy koronami są niewystarczające. Dzisiejsze rozwiązania i metody leczenia pozwalają na skuteczne leczenie.

Kiretaż zamknięty
Opis 
 • Kiretaż zamknięty jest zabiegiem periodontologicznym wykonywanym w znieczuleniu miejscowym.
 • Polegającym na oczyszczeniu korzeni zębów z kamienia poddziąsłowego i ziarniny zawierającej bakterie.
 • Kiretaż zamknięty wykonuje się przy pomocy odpowiednich narzędzi (kiret) bez rozcinania dziąsła.
 • Błonę śluzową jedynie odchyla się, odsłaniając korzenie zębów, a uniknięcie rozcięcia dziąsła przyspiesza prawidłowe gojenie się rany.
 • Bez oczyszczenia kieszonek przyzębnych niemożliwe byłoby cofnięcie się paradontozy.
 • Jeśli zmiany zapalne dotyczą całego łuku zębowego, zabieg dzieli się na kilka wizyt. 
Zalecenia
 •  Występowanie kieszonek przyzębnych, które są pogłębione z powodu rozwoju paradontozy szczelin pomiędzy zębem a dziąsłem.
 • Zmiany chorobowe przyzębia
Zalecenia po zabiegu
 •  Bezpośrednio po zabiegu przyjąć tabletkę przeciwbólową (np. Paracetamol) - jeszcze zanim ustanie działanie znieczulenia. Nie wolno stosować aspiryny!
 • Leki przeciwbólowe stosować wg zaleceń - 1 tabletka co cztery godziny przez 2 dni po zabiegu.
 • Jeśli pojawi się nadwrażliwość tkanek, można delikatnie płukać jamę ustną ciepłym roztworem soli (1/2 łyżeczki soli rozpuszczone w 120ml ciepłej, przegotowanej wody).
 • Przez 12 godzin po zabiegu należy unikać szczotkowania i nitkowania zębów, a następnie przynajmniej dwa razy dziennie myć zęby tylko miękką szczoteczką do zębów.
 • Zęby należy szczotkować dokładnie, ale delikatnie. Podczas szczotkowania może pojawić się niewielkie krwawienie dziąseł - w okresie pozabiegowym jest to sytuacja normalna.
 • Należy unikać pokarmów twardych, kleistych, szorstkich oraz wymagających nadmiernego żucia. Ze względu na możliwą nadwrażliwość zębów niewskazane są pokarmy kwaśne, pikantne oraz bardzo zimne.
 • Należy zaprzestać palenia tytoniu. Dym papierosowy w znacznym stopniu obniża pozytywny efekt zabiegu.
 • Podczas gojenia tkanek może pojawić się tymczasowa wrażliwość na zimno. Należy stosować odczulające pasty (np. Sensodyne, Kin, Colgate Sensitive Pro-Relief) lub żel z fluorem, przez 1-2 tygodni po zabiegu.
 • Warto stosować inne pomoce do higieny jamy ustnej, które zalecił lekarz dentysta lub higienistka (nici, irygator, szczoteczka elektryczna).
 Przeciwskazania
 • Ostry stan zapalny
 • Nieprawidłowa higiena jamy ustnej
 Efekty
 • zlikwidowanie stanu zapalnego i zagojenie się rany
 Cena  200 - 300 zł
Fenulektomia - podcięcie wędzidełka
 Opis  Gdy wędzidełko wargi jest zbyt krótkie, grube lub nieprawidłowo przyczepione, może być przyczyną diastemy (szpary między jedynkami), recesji dziąseł (cofanie się dziąseł), trudności w protezowaniu. Korektę wędzidełka wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dlatego jest to zabieg bezbolesny. 
Cena 250 zł
Westibuloplastyka - pogłębienie przedsionka jamy ustnej
 Opis  Gdy przedsionek jamy ustnej jest zbyt płytki, często dochodzi do powstania recesji dziąseł. Aby zapobiec recesjom dziąseł, wykonuje się w znieczuleniu miejscowym tzw. pogłębienie przedsionka jamy ustnej, co wiąże się jednocześnie z poszerzeniem strefy dziąsła przyczepionego do kości. O potrzebie takiego zabiegu decyduje periodontolog.
 Cena 300 - 400 zł 
 Zabieg płatowy z regeneracją kości
 Opis  W zaawansowanych stadiach paradontozy kość wokół korzeni zębów ulega znacznemu zanikowi i powstają kieszonki kostne widoczne na zdjęciu rtg pantomograficznym. Brak kości uzupełnia się w znieczuleniu miejscowym podczas zabiegu mikrochirurgicznego zwanego operacją płatową, polegającego na rozcięciu dziąsła, oczyszczeniu korzeni zębów i kieszonek kostnych oraz zastosowaniu materiałów kościozastępczych. Materiały te stymulują kość do wzrostu i z czasem zostają one przez nią zastąpione. Na koniec zabiegu zakładane są szwy.
Cena 1000–1500 zł
Badanie Autofluorestencją - wykrywanie wczesnych dysplastycznych 
 Opis 

Jest to badanie umożliwiające wykrywanie wczesnych postaci dysplazji, stanów przedrakowych i nowotworów przy pomocy autofluorestencji. Diagnostyka ta to bardzo proste, bezinwazyjne badanie pozwalające określić, czy zmiana na błonie śluzowej pacjenta powinna być dalej diagnozowana poprzez pobranie wycinka do badania histopatologicznego. Badanie trwa ok.5 min i nie jest w żaden sposób nieprzyjemne. Zdrowe tkanki pochłaniają światło chemoiluminescencyjne lampy, a zmiany czerwone są dużo ciemniejsze. Komórki z licznymi ziarnistościami odbijają białe światło, przez co ich zarysy są bardzo widoczne. Dalsza diagnostyka polega na pobraniu wycinka do badania histopatologicznego potwierdzającego lub wykluczającego wstępne rozpoznanie. 

zródło:http://www.dental-tribune.com/articles/news/poland/8608_diagnostyka_przesiewowa_stanow

_przedrakowych_i_nowotworow_bony_luzowej_jamy_ustnej_w_gabinecie_.html

Cena 150 zł
 
 
Zdjęcie ze strony S.Tom
Wybierz język: Wersja polska   Wersja angielska Wersja rosyjska
1-jpg.jpg 2-jpg.jpg 4-jpg.jpg 5-jpg.jpg 7-jpg.jpg
Gabinet Stomatologiczny S. Tom Tomasz Falkowski i Partnerzywięcej informacji‎, Wiktorska 8, 02-587 Warszawa
Państwo wysyłają do nas zapytanie za pomocą powyższego formularza. My poprzez e-mail lub telefonicznie potwierdzamy termin wizyty, który Państwo zasugerowali bądź proponujemy inny. Zapraszamy do korzystania z e-Rezerwacji!

E-REZERWACJA

Imię
Nazwisko
Telefon
Email
Lekarz
Data
Wypełnienie
Leczenie kanałowe
Implantologia
Protetyka implantologiczna
Protetyka
Ortodoncja
Periodontologia
Chirurgia stomatologiczna np ekstrakcja zęba
Wybielanie
RTG - zębowe, pantomogram, tomografia komputerowa 3D
Inne
Czyszczenie
Konsultacja implantologiczna

E-KONSULTACJA